Nízkotučný tvarohový koláč bez mouky a vajec ze 7 ingrediencí ♥

Ahojky všichni přívrženci zdravého životního stylu, fitness maniaci a natěšenci na léto!

Dneska jsem tu s parádním receptem, který je honem hotový, je výborný, nízkotučný, je na něj potřeba minimum surovin a co víc - je bez mouky a vajíčka!
To ale není to jediné skvělé, co vám chci dneska říct. Další úžasnou věcí je totiž to, že jsem získala zpátky svou motivaci a jsem připravená ji předávat i dál, takže se za krátkou dobu můžete těšit na pořádnou dávku motivace v mém motivačním článku. Chystám do budoucna pár parádních novinek na svůj blog, a tak bych se vás chtěla zeptat. Uvítali byste nějaké nafocené cvičení, které byste si mohli vytisknout a cvičit podle něj třeba na cestách, nebo když máte málo času? Protože bych si to moc chtěla zkusit a byla bych moc ráda, kdybych mohla někoho inspirovat a třeba mu ukázat i nějaké nové cviky! :) Tak mi určitě dejte vědět dolů pod článek!!
No a abychom už nezaháleli, vrhněme se rovnou na koláč, kterého jsem před chvilkou spořádala asi čtvrtku a vůbec mě to netrápí, hihi.


Na mňamózní tvarohový koláč budeme potřebovat:

Korpus:
* 2 hrnky mletých ovesných vloček
* 30g chia semínek
* 2 lžíce javorového sirupu
* kokos podle chuti :)
* větší 1/2 - 3/4 hrnku vody

Náplň:
* 2 polotučné tvarohy
* bílý jogurt
* 2 lžíce javorového sirupu
* kokos podle chuti
* tunu kakaa (nebo 2 lžíce :))


Tak a jde se na to. :)
Jak už je to z mých receptů známé, začneme tím, že si troubu předehřejeme na 180°C a dortovku (průměr 28 cm) si vyložíme pečícím papírem. Od té doby, co peču takhle bez tuku a vysypávání plechů mám mnohem lehčí pečení, protože se s tím nemusím patlat a pak to ještě uklízet a co víc, jídlu to na kalorické hodnotě nepřidá, takže si bez toho své pečení už nedokázu ani představit. :)
V misce si smícháme vločky, kokos, sirup a vodu. Z chia semínek si uděláme pastu, která nám bude fungovat jako pojidlo. 30g chia zalijeme vodou tak, aby byly semínka ponořené a pak mícháme, dokud se z nich nestane hustý pudink, který přimícháme do těstíčka a všechno spolu dobře promícháme.
Teďka přijde nejtěžší část receptů - natlačení těsta do formy. Ne, dělám si srandu, na tomhle receptu není těžkého vůbec nic. :D Doporučuji si před natlačováním namokřit ruce a určitě nebude vadit, když si  s vodou těstíčko trošku rozmatláte, lépe se s ním pak v dortovce pracuje a tvaruje. Okolo stěn dortovky utvořte okraje, ať máme kam líp náplň a šupky na 15 minutek do trouby. :)Teďka už si jenom vezmeme 2 mísy. Do každé dáme tvaroh a 1/2 jogurtu, ke každé přimícháme lžíci javorového sirupu. Do jedné misky pak nasypeme kokos (to bude naše světlá část) a do druhé zhruba 2 lžíce kakaa (to bude tmavá část).
Potom už jenom náplně střídavě lejeme na korpus. Vaší tvořivosti se meze nekladou, buď můžete náplně vrstvit, anebo je střídavě lít do korpusu a pak projet špejlí. To nám vytvoří dojem tzv. marmorkuchen (protože němčina je v životě moc důležitá. :D).A jakmile bude dílo hotovo, dáme péct ještě na 25 minutek a pak necháváme vychladnout a papáme. :)Recept určitě vyzkoušejte a dejte mi vědět, jak dopadl!! :)
Přeji dobrou chuť.